Операція «Вісла» 1947 року: остаточне вирішення українського питання в Польщі

Проведена польською комуністичною владою у 1947 році операція «Вісла» була продовженням широкомасштабної переселенської акції у 1944-1946 рр., що мала на меті зробити політичні кордони між УРСР та Польщею етнічними.

22 вічно актуальні цитати Тараса Шевченка

Не всі знають, що Тарас Шевченко був не тільки великим поетом і художником, а також революціонером-демократом.

Унів, 1944. Бій куреня УПА "Сіроманці" проти військ НКВД під Уневом.

30 вересня 1944 р. бійці підрозділів УПА під с. Уневом (Львівська область) отримали перемогу над переважаючими Внутрішніми військами (ВВ) НКВС.

У Росії музей показав скарби, що зникли з Лаври в Києві

У Росії знайшли 57 унікальних артефактів, які в 1930-х зберігалися в Києво-Печерському музеї-заповіднику. У 1940-х скарби вилучили для зберігання в держохорону СРСР – нібито для надійності – після чого їх і слід прохолов. На цікаву знахідку звернув увагу археолог Тимур Бобровський.

Ось чому сира картопля неймовірно корисна для шкіри!

Можливо, що вам ніколи не спадало на думку використовувати сиру картоплю для догляду за шкірою і турботи про красу. Насправді ж, це справжня знахідка, якої не варто нехтувати. Дуже часто у нас під рукою знаходиться велика кількість корисних натуральних засобів для догляду за здоров'ям і красою!

Дерев’яні церкви України – світова спадщина ЮНЕСКО

Україна має безцінне надбання – зразки сакрального мистецтва, які стали світовою спадщиною. Під опіку ЮНЕСКО дерев’яні храми Карпатського регіону потрапили у 2013 році. Тоді Україна спільно із Польщею подали до міжнародної організації перелік 16 церков – 8 українських та 8 польських.

10 незвичайних способів приготувати звичайні яйця

Спробуйте здивувати близьких несподіваними стравами — вони відрізняються від класичної яєчні за смаком і зовнішнім виглядом.

Дієтолог озвучив 15 поєднань продуктів, що підсилюють свої корисні дії

Продукти не бувають корисними або шкідливими, вважає професійний дієтолог Людмила Денисенко, продукти бувають засвоєними або НЕзасвоєними. Максимальну користь від їжі можна отримати, якщо поєднувати продукти таким чином, щоб користь кожного посилювалася за допомогою іншого.

Пісочне домашнє печиво на смальці. Найкращі три перевірених рецепти!

Додаючи смалець в тісто, ви отримуєте дуже смачне і м’яке печиво, причому в цьому продукті, не буде ніякої хімії.

Манява: монастир, блаженний камінь і водоспад, місце духовної сили та відродження

У Західній Україні серед лісів і гір в селищі Манява знаходиться історична пам’ятка і святиня Манявський скит або чоловічий Хресто-Воздвиженський монастир, твердиня православ’я. Також, неподалік від нього можна відвідати унікальний природний куточок величний Манявський водоспад.

Салат «Генеральський»: збережіть у себе на зиму в баночках всі барви літа

Сьогодні я хочу поділитися з вами прекрасним рецептом яскравого, смачного овочевого салату, який називається «Генеральський». Звідки взялася назва, я не знаю, може його дуже любив якийсь генерал. Все, що я знаю – смак у салату приголомшливий! А також виглядає він дуже барвисто і красиво!

Хотинська фортеця — неприступний замок з великою історією (XIII-XVIIІ ст.)

В IX столітті князем Володимиром Святославичем, після приєднання до Руси буковинських земель, на цьому місці було побудовано Хотинський форт.

10 головних особливостей стародавньої української кухні

Ми із задоволенням смакуємо гамбургери, піцу і солодкі французькі макаруни. Та погодьтеся, що любов до борщу і вареників – просто у крові українця. Чому нам до вподоби саме це, а не інше? Та яка історія формування нашої традиційної кухні?

10 найкреативніших маленьких будиночків, пожити в яких погодився б кожен (фото)

В умовах тотального скорочення вільного простору для забудови на допомогу приходить невелике, але функціональне житло. Воно і коштує менше, і місця займає відповідно теж. Але навіть і за таких умов завжди залишається місце для творчості.

Визначено найкращий танковий взвод ОК «Схід»

Завершилися змагання на найкращий танковий взвод Оперативного командування «Схід». Про це повідомляє 17 ОТБр. Змагання на найкращий танковий взвод ОК «Схід» тривали чотири дні. За перше місце змагалися танкісти п’яти бригад.

Фотоекскурсія на РЛС «Дніпро»

На Закарпатті радар, що в часи холодної війни обороняв СРСР від ракет НАТО, нині зробили туристичним об’єктом.

Хроніки русифікації України: 24 квітня 1938 року російська мова стала обов’язковою у школах

Зазначимо, що це був лише один із багатьох кроків, спрямованих на знищення української мови, культури та нації. Перелік історичних фактів, що показують хронологію русифікації України від 1686 до 1990 року, був раніше опублікований на Народній правді.

Буша — стародавня Антаварія, місто кам’яних легенд.

Якби каміння могло говорити, воно б розказало багато цікавого про Бушу. Того, чого більш ні від кого не почути. Каміння бачило історію і знає древні таємниці.